Вентфасад касетного та рейкового типу
Монтаж вентилясу зазвичай містить такі етапи:
Підготовка будівлі до утеплення
Розмітка фасаду
Монтаж кронштейнів, теплоізоляції та вітрозахисту
Монтаж вертикальних напрямних
Монтаж касет із композитної панелі, металевих касет, керамогранітних плит, сайдинга...
1) Підготовка будівлі до утеплення
До початку роботи з утеплення фасаду та монтажу фасадних систем необхідно провести повне дослідження фасаду, на який буде монтуватися підконструкція.
Дослідження обов'язково має увімкнути такі роботи, як: проведення геодезичної зйомки для отримання розмірів будівлі, виявлення типу та стану несних стін будівлі; проведення випробувань анкерного дюбелю, за допомогою якого кріпитиметься конструкція. Чи добре дюбель триматиметься в стіні, чи стіна занадто стара, і конструкцію вентиляда не витримає, це випробування визначає гранично допустиме навантаження. На підставі цих досліджень розробляється проєкт з утеплення та монтажу вентфасада для цієї будівлі.
В основі проекту утеплення фасаду має бути таке:
Теплотехнічна оцінка об'єкта до утеплення. На підставі цієї оцінки визначається товщина теплоізоляційного шару.
Тип, товщина, план розташування й кріплення теплоізоляції. Теплоізоляційні плити монтують прищів один до одного. Кріплять їх у шаховому порядку так, щоб між ними не було суцільних стиків, спеціальними тарілчастими дюбелями. Кількість тарілчастих дюбелів береться за рекомендаціями виробника теплоізоляції.
Монтаж несучої підконструкція. Довжина кронштейна залежить від товщини теплоізоляції та різновиду облицювальних панелей. Кількість кронштейнів на квадратний метр фасаду залежить від конкретного об'єкта та обов'язково враховує:
переднє допустиме навантаження;
масу облицювальних панелей;
вітрове навантаження;
Довжина фасадної напрямної залежить від поверхонь об'єкта, а також від числа, типу та розміру переходів на фасаді. Не можна встановлювати кронштейни в передбачені за проєктом будівлі деформаційні шви.
Під час монтажу напрямних обов'язково треба дотримуватися таких вимог: відстань між напрямними по горизонталі має бути кратною довжиною облицювального матеріалу, мінімально допустимий розмір зазору між напрямними 8-10 мм, довжина фасадної напрямною не більш ніж висота поверху будівлі.
Вузли примикань — складова частина проєкту з облицювання фасаду будинку. Рекомендується використовувати типові вузли:
верхнє примикання до вікна;
спіднє примикання до вікна;
бічне примикання до вікна;
примикання зовнішнього кута фасаду;
примикання внутрішнього кута фасаду;
примикання до цоколю;
примикання до парипету тощо.
Монтаж навісної системи можна проводити будь-яку пору року, але теплоізоляційні матеріали необхідно захищати від атмосферних опадів.
2) Розмітка фасаду
Розмітка фасаду проводиться за допомогою лазера або теодоліту, прицільних шнурів, рулетки та мірних рейок. Горизонтальна відстань між осями роблять рівною ширині облицювального матеріалу. Виробляти розмітку фасаду треба знизу вгору.
3) Монтаж кронштейнів, теплоізоляції та вітрозахисту.
Для свердління отворів свердло, що відповідає вигляду основи та діаметру анкерного фасадного дюбелю. Для виготовлення отворів у основах із легкого бетону, порожнистої цегли, пористої цегли не можна використовувати перфоратор з ударною дією. У цегляному мурованні з фасонної цегли не можна свердлити отвори на стику двох цеглин. Глибина отвору має бути на 10 мм більша довжини дюбелю.
Встановлення кронштейнів — на саморіз дюбелю одягається тарілчаста шайба; у монтажний отвір кронштейна вставляється пластмасовий дюбель і теплоізолювальна прокладка, після чого вся складка поміщається в раніше просвердлений отвір і закріплюється.
Фасадний кронштейн складається з двох частин — основної несучої частини та відповідної частини, завдяки останній можна регулювати його довжину.
Кількість теплоізоляційних плит залежить від розмірів окремих стін. Кожна теплоізоляційна плита має бути прикріплена до стіни спеціальними тарілчастими дюбелями.
Під час кріплення плівки вітрозахисту треба враховувати такі правила:
Плівка кріпиться із зовнішнього боку теплоізоляції за допомогою тарілчастих дюбелів.
Обов'язкова площа нахлисту під час з'єднання має бути не менш ніж 10 см.
Лицьова сторона плівки (з написами) має бути повернена назовні фасаду, внутрішня — щільно прикріплена до утеплювача.
Стики (нахлист) необхідно герметично з'єднати між собою та з прилеглими конструкціями й елементами за допомогою сполучної й ущільнювальної стрічок. Інакше перешкода проникненню водяної пари буде слабкою, що може призвести до зволоження теплоізоляції та небажаної конденсації вологи.
4) Монтаж напрямних на кронштейни
На фасадні кронштейни, встановлені за розміткою, монтуються напрямні — основа несучої конструкції.
Напрямна кріпиться до рухомої частини спеціальними заклепками або саморізами на відстані: від вертикальних граней — 10 мм, від горизонтальних граней — 15 мм.
Після закінчення нівелювання фасадних напрямних рухома частина фасадного кронштейна кріпиться до основних саморізів або заклепок на відстані 25 мм від кінця несної частини кронштейна.
Кріплення напрямних на кутах будівлі залежить від типу несної стіни та визначається з огляду на рекомендації фірм-виробників анкерних дюбелів.
5) Монтаж композитних і металевих касет
Монтаж касет проходить у зависистості від кріплення касет — це касети із замком і касети без замка. Починається монтаж від стартових планок, закріплених саморізами або заклепками на горизонтальному рівні. Монтаж ведеться знизу вгору, зліва направо. Перед встановленням касети на місце кріплення на замок клеять самоклейну двосторонню стрічку — це необхідно для щільнішого з'єднання. Касети кріпляться саморізами або заклепками на вертикальні напрямні. Кожна подальша касета встановлюється на попередній у замок. Касети мають бути щільно прикріплені до несучої підконструкції без перекосів, з закладеними прозорами, а на поверхні не має бути пошкоджень, вм'ятин, подряпин. Касети без замка кріпляться саморізами або заклепками.
6) Монтаж керамогранітних плит
Монтаж керамограніту, так само як і касету, ведуть зліва направо, знизу вгору. Починають монтаж плит із встановлення стартових клямерів на напрямні, які розміщують по горизонтальній лінії. На них клямерами рядового кріплення кріплять керамогранітну плитку, дотримуючись щілин.
7) Монтаж сайдинга
Монтаж сайдинга виробляється так само на підконструкцію. Сайдинг кріпиться спеціальним замком і саморізами. Кріплення аркушів треба починати з закріплення саморізом або заклепкою на горизонтальному рівні 3-4 аркушів матеріалу. Скріпити ці листи між собою, вирівняти та продовжити монтаж. Обрізання аркушів для ножівкою для металу, ножицями або ручною електропилкою з твердосплавними зубами. Місця зрізу, відколів і пошкоджень захисного шару — фарбувати для запобігання сайдинга від крайкової корозії.
Типові вузли вентильованого фасаду
Під час обрамлення вікон і дверей потрібно вирізати в прикріплених панелях отвір, робити його кращим за допомогою електричного лобзика, отвір має точно повторювати контур отвору. Після чого обійти контур отвору віконними профілями. Шви панелей із профілями заповнюються силіконовим герметиком
Система кріплення HPL-панель
Фасадні HPL-панелі є матеріалом нового покоління. Вони мають великий формат водночас досить легкі та мають найбільшу жорсткість серед аналогічних матеріалів. Це дає змогу робити їх монтаж без використання такелажного обладнання. По-друге, ці панелі мають найміцніший зв'язок між шарами. Цей чинник робить матеріал стійким до ударів, вібрацій, особливо, у місцях механічного кріплення.
Крім цього, він прекрасно протистоїть перепадам температури від -60 до +80 градусів Цельсія, стійкий до хімічного та сонячного впливу.
Монтаж цього матеріалу дуже простий, а використання видимої та невидимої систем кріплень дає змогу реалізувати найрізноманітніші дизайнерські ідеї.
Група пального облицювального матеріалу Г1
Термін експлуатації понад 50 років
- Ціна: Ціну уточнюйте